PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Belirtilen operin özelini otomatik kapatmak.

Entrance
15 Ağustos 2015, 11:08
Bu editi daha önceleri bir üyenin isteği üzerine X, forumunda vermiştim. Mesajımı olduğu gibi kopyalıyorum,

oper Pass girdigimde Özelimi kapatacak Bir snomask Cesiti varmıdır.. ornek vericek olan varmı arkadaslarMerhaba,

Toprak, kanka modes-on-oper satırına o kip'i ekler ise operini giren bütün oper/adminlerin özeli kapanır lâkin, şöyle yapılabilir tabi bir MODE için uğraşırmı ekleyecek olan arkadaş, orası tartışılır..

• Her neyse, benim aklıma gelen ilk yolu gösteriyim ekleyip, eklememek kullanacak olan arkadaşa kalmış bir şey..

• Öncelikle, sunucunuz üzerinde m_privdeaf.c modülü kurulu olması gerekmektedir..

• Daha sonra ise, Unreal3.2/src/modules/m_oper.c dosyasını açıyoruz ve aşağıda ki satırları aratıyoruz..

if (do_cmd(cptr, sptr, "JOIN", 3, chans) == FLUSH_BUFFER)
return FLUSH_BUFFER;
}
ircd_log(LOG_OPER, "OPER (%s) by (%s!%s@%s)", name, parv[0], sptr->user->username,
sptr->sockhost);
ALTINA,
if (!stricmp("kendinickin", name)) {
sendto_one(sptr, ":%s Mode %s +D", sptr->name, sptr->name);
}

EKLEYIN, unreal'in ana dizininde make && ./unreal rehash komutlarını uygulayın.

NOT; "kendinickin" olarak belirttiğim kısıma kendi kullandığınız nick'i yazacaksınız böylece her oper girdiğiniz de özeliniz kendi tarafındanızdan kapanmış olacak umarım işinize yarar..

İyi forumlar.. ^^