Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni YIL mIRC Piyango Botu

Code
20 Kasım 2015, 22:26
Merhaba Arkadaşlar Görmüş Olduğunuz Gibi mIRC Piyango Botu Yapmaya Çalıştım Elimden Geldiğince Tabiki Bu Botu Yapmak Aklımda Yoktu Lakin Toprak ın Yapmış Olduğu Socket Piyango Botunu Gördükten Sonra Düşündüm Bende mIRC Tabanlı Yaptım Yani Bu Bot Socket Değildir Lakin En Kısa Zamanda Socket Olarakta Sizlerle Paylaşacağım.Şimdi Benimkisi Toprak ın Yapmış Olduğu bot İle Uzaktan Yakından Alakası Yoktur Lakin Sağolsun Biraz Örnekler Göstermiştir Bende Daha Ne Kadar Fazla Katarımda Gerçekten Aynısı Gibi Olur Düşüncesiyle Yapmaya Çalıştım.

Bu Resimdeki görüntüler Örnektir Daha Gösteremediklerimde vardır onun için deniyerek yıl başı gecesi görebilirsiniz.

Arkadaşlar Geliştirmeye açık bir botdur istediğiniz dilediğiniz gibi kendnize göre editliye bilirsiniz benim elimden bu kadar geldi geriside sizin elinizde artık ;)

ayarlamaları diyaloga göre ayarlayın ayarlanmış yerlerle oynamayın hata verdirte bilirsiniz bir kaç kez deniyerek paylaştım hata yok gibi olursada söyleyin bu başlık altından.

UYARI: Server Sunuculardaki Nick İnfo Hakkındaki Notice Mesajlarına göre ekleme Yapınız Sunucunuz Conferenceroom ise Bu Kısım Dursun şayet unreal ise Alttakini Ekleyin.

#piyangoon off
on *:notice:*:*: {
if ($nick == NickServ) {
;CONFERENCEROOM BİLGİ
if (Last seen address: isin $1-) {
inc %nobilet | inc %satılanbilet
set %bilet $read($mircdirbiletal.txt)
msg %piyangonick
msg %piyangonick 4Nick:10 %piyangonick 4BILET NO:1 %bilet 14(2Nick'inizin Üzerine Kayıt Edildi.14)
msg %piyangonick
msg %piyangonick 4Bilet2'inizin 4Numara2sını Lütfen 3Kayıt 2Ediniz.. 14(2Hile Yaptınız Diye Gelmeyin Sonra14)
msg %channel 10 $+ %piyangonick 5Nicki 2Az Önce 7Piyango 4Yeni YIL 2Çekiliş Biletini Aldı.5İyi Şanslar Dileriz..
write piyango.txt %piyangonick %bilet
echo -a 4Silinen Bilet:10 %bilet | .write $+(-dl,$readn) $mircdirbiletal.txt
}
if (is not registered isin $1-) {
msg %piyangonick
msg %piyangonick 10 $3 2Nickiniz Sunucumuzda 4Kayıtlı 2Değil, Sadece 5Kayıtlı Üyeler 2Çekilişe Katılabilir.
}
}
}
#piyangoon endUnreal Sunucular İçin Eklenecek Kısım.Sunucunuz Unreal İse Üstteki Kodla Değişiniz.

#piyangoon off
on *:notice:*:*: {
if ($nick == NickServ) {
;UNREAL BİLGİ
if (Kayit zamani: isin $1-) {
inc %nobilet | inc %satılanbilet
set %bilet $read($mircdirbiletal.txt)
msg %piyangonick
msg %piyangonick 4Nick:10 %piyangonick 4BILET NO:1 %bilet 14(2Nick'inizin Üzerine Kayıt Edildi.14)
msg %piyangonick
msg %piyangonick 4Bilet2'inizin 4Numara2sını Lütfen 3Kayıt 2Ediniz.. 14(2Hile Yaptınız Diye Gelmeyin Sonra14)
msg %channel 10 $+ %piyangonick 5Nicki 2Az Önce 7Piyango 4Yeni YIL 2Çekiliş Biletini Aldı.5İyi Şanslar..
write piyango.txt %piyangonick %bilet
echo -a 4Silinen Bilet:10 %bilet | .write $+(-dl,$readn) $mircdirbiletal.txt
}
if (kayitli bir nick degil. isin $1-) {
msg %piyangonick
msg %piyangonick 10 $1 2Nickiniz Sunucumuzda 4Kayıtlı 2Değil, Sadece 5Kayıtlı Üyeler 2Çekilişe Katılabilir.
}
}
}
#piyangoon end
Açıklama:
irc sunucularda /ns info nick Komutu uygulandığında bot tarafından sunucuda çıkan notice mesajlarına göre sizlerde düzenliye bilirsiniz.yani her sunucunun kendine ait farklı farklı notice sonuçları var.

conferenceroom da kayıtlı nickten çıkan notice mesajı

if (Last seen address: isin $1-) {conferenceroom da çıkan kayıtsız nick mesajı

if (is not registered isin $1-) { unrealde kayıtlı nickten çıkan notice mesajı

if (Kayit zamani: isin $1-) {unrealde kayıtsız nick için çıkan notice mesajı

if (kayitli bir nick degil. isin $1-) { yani gereken kısımlara yazılması gerekenleri yazarsanız yine çalıştıra bilirsiniz codeyi.

Örnek Resimler:

[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

Download Linkleri:

Piyango Download Linki 1 ([Only Registered Users Can See Links])

Piyango Download Linki 2 ([Only Registered Users Can See Links])

Piyango Download Linki 3 ([Only Registered Users Can See Links])

Piyango Download Linki 4 ([Only Registered Users Can See Links])

Goemon

Goemon
21 Kasım 2015, 12:23
tşk ederim Code bende bugün burda paylaşacaktım emeğine sağlık