PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : QwebIRC Türkçe Karakterli Nick Almanın Çözümü!

Entrance
29 Kasım 2015, 13:32
Merhaba,

Klasör: QwebIRC.x/qwebirc/
Dosya: (ircclient.py)

BULUN,
self.transport.write("%s\r\n" % irc.lowQuote(data.encode("utf-8")))

DEGISTIRIN,
self.transport.write("%s\r\n" % irc.lowQuote(data.encode("iso-8859-9")))

İyi forumlar.. ^^

Toprak
29 Kasım 2015, 13:33
Merhaba,

Klasör: QwebIRC.x/qwebirc/
Dosya: (ircclient.py)

BULUN,
self.transport.write("%s\r\n" % irc.lowQuote(data.encode("utf-8")))

DEGISTIRIN,
self.transport.write("%s\r\n" % irc.lowQuote(data.encode("iso-8859-9")))

İyi forumlar.. ^^

Eline sağlık kanka baya aranan birşey di :D

Code
30 Kasım 2015, 21:56
sagol reis guzel paylasim...:)

exclusive
02 Aralık 2015, 19:59
Get ile türkçe karakter nick gönderimi yapıldığında illegal karakter hatası veriyor bununda çözümünü paylaşırsanız daha faydalı olacaktır.

MyKraL
20 Aralık 2015, 20:57
tşkler .

xqw
20 Şubat 2017, 05:46
Bu işlemden sonra klavyeden smiley kullandınız mı hiç?
Düşme problemi oluyor mu sizde de?

Entrance
21 Şubat 2017, 21:15
Bu işlemden sonra klavyeden smiley kullandınız mı hiç?
Düşme problemi oluyor mu sizde de?

Buranın resmi sohbet sunucusunda, konu içerisindeki edit kullanılmaktadır. Genel olarakta zaten Qwebirc sistemin de düşme sorunu bulunmaktadır. Düşme problemini ortadan kaldırmak için de, size basit bir yol göstermiştim.

Bu editten sonra, daha sık düşüyoruz diyorsanız hiçbir fikrim yok. Keza kendi sunucum kendi hâlinde biryer olduğundan herhangi bir sorun dile getiren olmadı.

xqw
22 Şubat 2017, 17:12
Düşme sorunu tamamen internetin kesilmesiyle alakalı bir durum, uygulama entegresi ile hiç bir işlem yapmadan 7-8 saat online durdurabiliyorum kullanıcıyı düşmeden. Ping time out süresini de yükselttin mi tadından yenmiyor tabi. Onunda olumsuz yönleri var gerçi düştüğü zaman nick asılı kalıyor :)

Bu bahsettiğim sorun illegal karakter kullanımıyla alakalı. Mesela klavyeden smiley kullandığınızda direk düşüyor.

Benim kullandığım versionla alakalı da olabilir belki ama bir kaç version denedim hepsinde düşme sorunu olmuştu illegal karakterden dolayı.

Çok güzel şekilde editleyip tamamen web sitesinde de kullananlarda var. Tecrübe gerektiriyor bazı şeyler fokuslaşmak lazım iyi şeyler için.

Mobil için tamamen nativ bir uygulama yazıyorum bu dertlerden tamamen kurtulucam en kısa zamanda :)

Eropa
08 Aralık 2018, 23:13
bunu yaptım fakat hala türkçe nick alınmıyor türkçe karekterin yerine _ gibi işaret atıyor

pCkOpAt
09 Aralık 2018, 19:43
Eropa

işlemi yaptıktan sonra ./run.py tekrar çalıştırdın mı ?

Eropa
09 Aralık 2018, 23:39
bir çok kez çalıştırdım gene olmadı

pCkOpAt
13 Aralık 2018, 21:06
Eropa

Kodda sorun yok güzel çalışmakta eksiklik yapmış olabilirsin.

Eropa
13 Aralık 2018, 22:20
dogruymuş tşkler yardımların için