PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Centos, Fedora, Suse Kullanıcıları İçin QWebIRC Kurulumu!

Code
08 Şubat 2016, 21:53
Son günlerde birçok kişinin kurmak istediği ama kurulumu hakkında herhangi bir bilgiye ulaşamadıklarından sistemden faydalanamıyorlardı. Bu konudan sonra herkesin sunucusunda bir QwebIRC mobil sohbet programı olacaktır.

Makinanızda Python 2.5 veya üzeri versiyonların kurulu olması gerekmektedir.

python-twisted, python-twisted-bin, python-twisted-core, python-twisted-runner, python-twisted-names, python-twisted-mail, python-twisted-words and python-twisted-web

Paketlerinin kurulu olması gerekiyor. Kurulu değilse,

Debian tabanlı dağıtımlar için,

sudo apt-get install python-twisted, python-twisted-bin, python-twisted-core, python-twisted-runner, python-twisted-names, python-twisted-mail, python-twisted-words and python-twisted-web

Centos, Fedora, Suse gibi dağıtımlar içinse,

sudo yum install python-twisted, python-twisted-bin, python-twisted-core, python-twisted-runner, python-twisted-names, python-twisted-mail, python-twisted-words and python-twisted-web

Komutların yardımı ile gerekli bağlılıkları sisteme yüklemelisiniz.

Daha sonra indirdiğiniz qwebirc programı içerisinden config.py dosyasını sunucunuzun bilgilerin doğrultusunda doldurup girmeniz gerekiyor.

Son olarak Run run.py dosyayı yürütüp çalıştırıyoruz.

Daha sonra da web arayüzünden

[Only Registered Users Can See Links]ın.com:9090/ adresinden sunucuya bağlanıyorsunuz

Ocean

Return
09 Şubat 2016, 21:57
Ciddi anlamda güzel bir paylaşim yapmişsin. Code, eline sağlik bu yaziyi yazan arkadasimizida tebrik ederim :)

Anti
20 Şubat 2016, 13:50
yararli bir döküman tesekkürler..

acemicoder
04 Temmuz 2016, 00:49
Benim root yetkim yok root yetkim olmadan nasıl kurabilirim

Entrance
04 Temmuz 2016, 00:52
Benim root yetkim yok root yetkim olmadan nasıl kurabilirim

Kullanıcı hesabınızdaki python versiyonu kaç?

İyi forumlar.^^

MyS
24 Eylül 2016, 14:25
Notice -- Loading IRCd configuration ..
Notice -- error: unrealircd.conf:681: Unknown directive 'cgiirc::webirc'
Notice -- error: unrealircd.conf:683: Unknown directive 'cgiirc::şifre'
Notice -- error: unrealircd.conf:680: cgiirc::type is missing
Notice -- error: 3 errors encountered
uLas is rehashing server config file

Merhabalar Mobil qwebirc kurma eğiliminde başarısız oldum. Bana söylenen şekilde config.py de ki ayarları yazdım uygulamaya koyulduğum an böyle bir hata ile karşılaştım.. Kesinlikle eksik benden kaynaklı fakat bunu nasıl düzeltebilirim yardımcı olabilecek misiniz. Code Entrance

Teşekkürler.
Saygılarımla.

Vesaire
24 Eylül 2016, 14:51
cgiirc {
type webirc;
hostname ipadresi;
password "şifre";
};

Unrealircd conf kısmına bunu ekleyip config.py de yazan bilgilerinizi doğru şekilde ekledinizmi.
Dipnot işin erbabı değilim sadece verdiğin error lara bakarak dedim yine en doğru bilgiyi Entrance verecektir.

MyS
24 Eylül 2016, 15:05
Merhaba;

cgiirc {
# type webirc;
# hostname <51.254.245.64>;
# password <******>;
# };

Yıldız yaptığım yerlere şifreyi yazdım.

Remember to set the WEBIRC_PASSWORD value to be the
# same as <*******>.

Burada ki Yıldızlı olan yeri cgirc de ki yıldız olan yerle aynı yaptım. Vesaire

Teşekkürler.
Saygılarımla.

Vesaire
24 Eylül 2016, 15:11
Merhaba;

cgiirc {
# type webirc;
# hostname <51.254.245.64>;
# password <******>;
# };

Yıldız yaptığım yerlere şifreyi yazdım.

Remember to set the WEBIRC_PASSWORD value to be the
# same as <*******>.

Burada ki Yıldızlı olan yeri cgirc de ki yıldız olan yerle aynı yaptım. Vesaire

Teşekkürler.
Saygılarımla.

cgiirc {
type webirc;
hostname 51.254.245.64;
password "config.py'de olan şifre";
};

Bu şekilde sorunun çözülür büyük ihtimal.

MyS
24 Eylül 2016, 15:18
Merhaba.

Bana O şifreyi kendimin belirleneceği söylenmişti

WEBIRC_PASSWORD = "şiffffff"
Bu kısma kafama göre mi şifre yazıcam sormuştum bilgileri veren arkadaşa bana verdiği cevap şu şekil de o unrealircd.conf a cgirc satırları ekliyon ya oradaki şifre ile aynı olucak

Ben de az önce yıkarıda yıldızlı şekilde belirttim ikisinde şifreler bir.

Teşekkürler.
Saygılarımla

Vesaire
24 Eylül 2016, 15:22
webirc password'da olan şifreyi unreal satırı ile aynı olacak doğru demişler yani herşeyi doğru yaptın ise çalışır.

MyS
24 Eylül 2016, 15:32
Sorun orada Vesaire ben Ssh de cd cd qwebirc yazdığım an hata veriyor.. dosya yok diyor oysa puty gerekli sürümleri de kurmuştum. Özel mesaj atamadım size yoksa daha fazla detaylı anlatırdım sakıncası yoksa sky de sesli de anlatabilir izah edebilirim.

Teşekkürler.
Saygılarımla

Vesaire
24 Eylül 2016, 15:38
Dostum ftp ye dosyayı hangi isimle attın ise qwebirc dosyasını o şekilde yazacaksın
cd
cd dosya ismi (dosyayı attığın şekilde)
compile.py
run.py

Öyle idi dimi Entrance (;

MyS
24 Eylül 2016, 15:41
Ftp de Klasor olarak isim qwebirc
Rar şeklinde ise qwebirc-qwebirc-516de557ddc7.rar
Olarak duruyor Vesaire çok aşırı bilgiye sahip olmadığım içinde söylenenleri sırasıyla uygualamaya çalışıyorum : )

Teşekkürler.

Vesaire
24 Eylül 2016, 15:43
Ftp de olan dosyaya insinaden pekte bilgi sahibi olmadığım için eğer düzenlemeyi yaptım ise
cd
cd qwebirc
compile.py
run.py
yapman gerekenler bu

MyS
24 Eylül 2016, 15:46
Aynen banada qwebirc dosya indir ayarlamaları yap ve sonra az önce belirttiğin şekilde yazmam söylendi. bende config.py de ki düzenlemeleri yaptım ssh girdim
cd
cd qwebirc yazdığım an hatalı dosya yok diyor işde. uzaktan yardım ile görmek istersen baka bilirsin sorun olmazsa buradan skyp yazayım özel yazamıyorum.

Teşekkürler.

MyS
24 Eylül 2016, 20:31
Merhabalar;

Bugün yardımlarından ötürü Vesaire arkadaşa teşekkür ediyorum. Konu için sorun düzeltilmiştir Entrance Teşekkür ederim sağolun.

Teşekkürler.
Saygılarımla..