PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Girişte Bilgi Modülü

Entrance
23 Mart 2016, 23:01
Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere toXic tarafından yapılan bir bağlantı modülü bulunmakta. Modül irc üzerinden giriş yapan kişilere bilgileri sağlıklı bir şekilde gönderiyor, fakat web üzerinden giren kullanıcılara göstermiyordu. Küçük bir sorunu ortadan kaldırıp, buradan paylaşmak istedim..

İyi forumlar.. ^^

dengeSiz
17 Aralık 2016, 10:13
Entrance Hocam paylaşiminizdan dolayi tşk ederim Ufak bir Yardim rica edicem ;

Unreal/src/modules icine bu dosyayı attimizda calişmadi daha dogrusu caliştiramadim.

Unrea/unreal.conf icinde modules bölumune m-giris.c olarakta ekledim ama yine olmadi

Yanniş bişler yapiyorum ama nerde bilmiyorum Bunlari yanniz ftb den yapiyorum. Eksiklerimi söler ve nasil eklicem hakkinda acıklamali bir paylasim sunarsaniz sevnirim iyi calismalar

Entrance
17 Aralık 2016, 10:21
Entrance Hocam paylaşiminizdan dolayi tşk ederim Ufak bir Yardim rica edicem ;

Unreal/src/modules icine bu dosyayı attimizda calişmadi daha dogrusu caliştiramadim.

Unrea/unreal.conf icinde modules bölumune m-giris.c olarakta ekledim ama yine olmadi

Yanniş bişler yapiyorum ama nerde bilmiyorum Bunlari yanniz ftb den yapiyorum. Eksiklerimi söler ve nasil eklicem hakkinda acıklamali bir paylasim sunarsaniz sevnirim iyi calismalar

Merhaba,

Buradaki ([Only Registered Users Can See Links]) başlıkta modül kurulumuna istinaden bir makalem mevcuttur. Konuyu ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Olurda yapamaz iseniz, PM(özel mesaj yolu ile iletişim sağlarsanız, müsaitsem yardımcı olurum.)

İyi forumlar. ^^

xqw
19 Aralık 2016, 20:46
Bunu belirli portlardan girenlere iptal edebilir miyiz?

Entrance
19 Aralık 2016, 21:14
Bunu belirli portlardan girenlere iptal edebilir miyiz?

Tabii ki mümkün.)

BUL,
static int m_baglanti(aClient *, aChannel *);

ÜSTÜNE,
int port[5] = {1987,1986,1985,1984,1983};

EKLE,

-

BUL,

static int m_baglanti(aClient *sptr, aChannel *chptr) {

ALTINA,

if(sptr->listener->port != port[0])
if(sptr->listener->port != port[1])
if(sptr->listener->port != port[2])
if(sptr->listener->port != port[3])
if(sptr->listener->port != port[4])
return 0;

EKLE,

* Ben örnek olması açısından 5 adet port ekledim. İlgili bilgilendirme metni, örnekteki portlar haricinde giriş olursa, bilgi metni gösterilecektir.

İyi forumlar. ^^

xqw
20 Aralık 2016, 00:24
Harikasın, teşekkür ederim.

xqw
20 Aralık 2016, 21:41
Merhaba, Modülü aşağıdaki şekilde değişiklik yaparak kullanmaya başladım if(sptr->listener->port == port[0]) if(sptr->listener->port == port[1]) if(sptr->listener->port == port[2]) if(sptr->listener->port == port[3]) if(sptr->listener->port == port[4]) Modülden sonra şöyle bir hata almaya başladım; -irc.kahkaha.gen.tr- Cannot accept connections irc.kahkaha.gen.tr[185.23.5.222.6667]:Too many open files

Entrance
20 Aralık 2016, 22:20
Merhaba, Modülü aşağıdaki şekilde değişiklik yaparak kullanmaya başladım if(sptr->listener->port == port[0]) if(sptr->listener->port == port[1]) if(sptr->listener->port == port[2]) if(sptr->listener->port == port[3]) if(sptr->listener->port == port[4]) Modülden sonra şöyle bir hata almaya başladım; -irc.kahkaha.gen.tr- Cannot accept connections irc.kahkaha.gen.tr[185.23.5.222.6667]:Too many open files

(== eşittir operatörünü kullanmışsın.) herhangi bir sorun olmaması gerekiyor. Tabii kodların hemen altında da bir return ifadesi olmalı, aksi hâlde sorunlar çıkabilir.)

== operatörünü kullanarak, örnek veriyorum 1987 portundan giren kişiye ilgili modülden ilgili ifadelerin görünmemesini sağlamışsın.) öyle de verebilirdim kodları, yahutta direkt aşağıdaki gibi daha kısa ve basit olabilirdi.)

if(sptr->listener->port == 1987)
return 0;

Gibi, ek olarak test amaçlı kendi sunucuma kurdum hiçbir sorun yok kodlarda.)

İyi forumlar. ^^

xqw
21 Aralık 2016, 10:37
Ekteki gibi kullanıyorum aslında bir eksiklik yok gibi farklı birşey mi etkiliyor anlamadım.

Giriş sayacı da 5dk sonra değişiyor 65115615611 gibi rakamlar çıkartıyor :)

Toprak
21 Aralık 2016, 19:21
Ekteki gibi kullanıyorum aslında bir eksiklik yok gibi farklı birşey mi etkiliyor anlamadım.

Giriş sayacı da 5dk sonra değişiyor 65115615611 gibi rakamlar çıkartıyor :)

Makine 64 bit mi :)

xqw
21 Aralık 2016, 19:22
Makine 64 bit mi :)

Hayır 32bit makinaya geçtim :rolleyes:

xqw
22 Aralık 2016, 01:02
Sorunu çözdük sanrım, ortalama 3 saattir hataya düşmedi. :)

Rehash çekince giriş sayısı neden sıfırlanıyor ona bir çözüm üretebiliyor muyuz?

Entrance
22 Aralık 2016, 21:28
Sorunu çözdük sanrım, ortalama 3 saattir hataya düşmedi. :)

Rehash çekince giriş sayısı neden sıfırlanıyor ona bir çözüm üretebiliyor muyuz?

Sorunun çözümü; Arkadaşın belli başlı Identd kullanıcıları var, mobil üzerinden giriş yapan kişilere göstermek istemediğini söyledi ben de direkt olarak, Identd'e göre işlem yapması için tekrardan düzenledim. Kullanmak isteyenler olursa, aşağıdaki kodları kullanabilirler.

if (!(stricmp(sptr->user->username,"Identd")) || !stricmp(sptr->user->username,"Identd2"))
return 0;

İyi forumlar. ^^