Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : Belirtilen komutları görmek.

Entrance
11 Şubat 2015, 21:19
Merhabalar,

* Bir çok IRC forumunda denk gelmişsinizdir.UnrealIRCd kategorisi altında, (IRCOPS, MOTD, LIST, vb) komutları kullanan kişi veya kişileri görmek istiyorum nasıl yaparım gibi, açılmış olan başlıkları. İşte bu modül o kişileri düşünürek AngryWolf, tarafından yapılmıştır kendisine teşekkür ederiz.(thanks..)

* Modülü kullanmak isteyen kişilerin yapması gerekenler aşağıdaki set bloğunu unrealircd.conf dosyasının herhangi bir boş satırına eklemeleri veyahutta set bloklarının arasınada eklenebilir. Ancak, daha sağlıklı olması açısından ve bu işlerde acemi olan arkadaşlarımız için en mantıklısı budur diye düşüyorum..

set { notify-commands "motd,admin,module"; };* Örnek olması açısından ben 3 tane komut belirledim siz hangi komutları eklemek istiyorsanız aynı mantıkla ekleyebilirsiniz.

NOT: modül kurulumunu bilmeyenler için, [Only Registered Users Can See Links] bu başlıktan faydalanmalarını tavsiye ederim..)

İyi forumlar..^^

Entrance
06 Eylül 2015, 13:51
Modülün en güncel hali eklenti olarak yüklendi..

Emrehan
17 Kasım 2015, 20:57
Entrance sanırım atlamışsın yada belirtme gereği duymamışsın. Tahminimce çoğu kişi bunu farkedemez diye ekleme yapıyorum.
Yukarıda Entrance'nin anlattıkları uygulandıktan sonra, kendinize veya operlerinize C snomask'ını da eklemelisiniz.
C snomaskına sahip olmayan hiçbir oper bu uyarıları göremeyecektir.

Entrance
17 Kasım 2015, 21:43
Mesajını görünce, tebessüm ettim.)

Modül içerisinde aşağıdaki gibi bir açıklama olduğundan bu bölümü dile getirmek istemedim.) Bak getirmediğim hâlde sen bile anlamışsın, daha yolun çok çok başında olmana rağmen..)

* Filename: commandsno.c
* Description: Snomask +C: lets you see command

İyi forumlar. .^^

asi01
09 Haziran 2017, 14:17
modulu kurdum ama hata alıyorum snomask C verdigim halde..

-irc.xxxx.net- *** Notice -- IRC dosyaları tekrar yapılandırılıyor ..
-
-irc.xxxx.net- *** Notice -- Error adding snomask C: Object already exists
-
-irc.xxxx.net- *** Notice -- error: Error loading commandsno: Mod_Init returned -1
-
-irc.xxxx.net- *** Notice -- Yapılandırma herhangi bir sorun olmadan yüklendi ..

asi01
10 Haziran 2017, 15:04
Konu güncel

Entrance
10 Haziran 2017, 17:37
Konu güncel

Hata mesajında, snomask'ı 2. kez eklemeye çalıştığını söylüyor.

asi01
10 Haziran 2017, 18:21
Nasıl yani daha detaylı anlatirmisiniz ne yapmam gerekiyor?

Entrance
10 Haziran 2017, 18:26
Nasıl yani daha detaylı anlatirmisiniz ne yapmam gerekiyor?

Ekten modülü tekrardan temin edip, kurar mısın? test amaçlı kendi sunucuma kurdum, herhangi bir sorun meydana gelmedi. Kurduğum ircd versiyonu ise, 3.2.10.6.

^^

asi01
10 Haziran 2017, 18:43
Benim kullandığım version Unreal3.2.10.4 bundan kaynaklana bilirmi

Entrance
10 Haziran 2017, 18:47
asi01,

Modüllerin versiyon uyuşmazlıkları çok nadirdir. Olabilir de, olmayabilir de.) isterseniz bilgilerinizi özel mesaj yolu ile veyahutta buranın resmi irc sunucundan bana ulaşırsanız, yakından bakmak isterim..

asi01
10 Haziran 2017, 18:51
Peki bana snomask örneği verebilirsiniz

Entrance
10 Haziran 2017, 18:56
Peki bana snomask örneği verebilirsiniz

Buradan ([Only Registered Users Can See Links]), bakabilirsiniz.

asi01
10 Haziran 2017, 19:07
Bizdeki snomask 2 tane +Cc var bundan kaynaklana bilirmi

asi01
11 Haziran 2017, 14:59
Konu guncel