Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : Girişte Nickin Ülke/Şehir/ISP Gösterme

Toprak
11 Şubat 2015, 22:07
Merhaba,
Bayadır hazır kod yazmıyordum sunucumuza lamer bir arkadaş saldırmaya başladı saldırı derken modem reset yapıp gelip kanala küfür edip atılıyor. Böyle bir kod yazma gereyi duydumki giren kişinin şehir ve isp adresini bileyimki ona göre müdahale hızlı olsun dedim ve yazdım saldıran arkadaş sunucuya giriş yaptığında şehir ve isp olarak takip edip atıyorum adam bıraktı bir daha gelmedi :)
Sizlerlede paylaşayım işinize yarayabilir..
Sunucuya giriş yapan kişilerin ülke/şehir/isp adreslerini @Giriş penceresinde gösterir.

on *:snotice:*Client connecting on port*:who +I $9
raw 315:*:halt
raw 352:*:{
var %:r $r(1000,99999) | sockopen $+(pro,%:r) [Only Registered Users Can See Links] 80 | sockmark $+(pro,%:r) $+($4,¿,$6)
halt
}
alias htmlfree { if ($len($1-) <= 900) { var %x, %i = $regsub($1,/(^[^<]*>|<[^>]*>|<[^>]*$)/g,$null,%x), %x = $remove(%x, ,$chr(9)) | return %x } }
on *:sockopen:pro*:{ sockwrite -nt $sockname GET $+(/ip-address-locator.php?lookup=,$token($sock($sockname).mark,1 ,191)) [Only Registered Users Can See Links] | sockwrite -nt $sockname Host: [Only Registered Users Can See Links] | sockwrite -nt $sockname $crlf }
on *:sockread:pro*:{
if ($sockerr) { .sockclose $sockname | return }
var %:pro | sockread -f %:pro
if (IP Country: isin %:pro) { .hadd -ms $token($sock($sockname).mark,2,191) Ülke $iif($token($htmlfree(%:pro),2,58) == $null,Belirsiz,$token($htmlfree(%:pro),2,58)) }
if (IP City: isin %:pro) { .hadd -ms $token($sock($sockname).mark,2,191) Sehir $iif($token($htmlfree(%:pro),2,58) == $null,Belirsiz,$token($htmlfree(%:pro),2,58)) }
if (ISP Provider: isin %:pro) {
var %:isp $iif($token($htmlfree(%:pro),2,58) == $null,Belirsiz,$token($htmlfree(%:pro),2,58))
var %:n $token($sock($sockname).mark,2,191), %ip $token($sock($sockname).mark,1,191), %ülke $hget(%:n,Ülke), %sehir $hget(%:n,Sehir)
$iif(!$window(@Giriş),window -e @Giriş)
.echo @Giriş Nick:4 %:n - IP:4 %ip - Ulke:4 %ülke - Sehir:4 %sehir - ISP:4 %:isp
.hfree -sw %:n
sockclose $sockname
}
}