PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başarılı kadınların farklı yaptığı 12 şey


LiyA
25 Şubat 2015, 15:50
Yaptıkları işi tutkuyla yapıyorlar
Tutku olmadan hiçbir yetenek işe yaramaz. Eğer yaptığınız işi sevmezseniz motivasyonunuzu kaybeder ve kendinizi yenileyemezsiniz. Eğer kariyerinize tutkuyla bağlı kalırsanız işiniz size angarya gibi gelmez.

Mükemmelliği beklemiyorlar
Mükemmellik için zaman ve enerji harcamak sadece mutsuzluğa neden olur. Başarılı kadınlar her şeyi aynı anda mükemmel yapamayacağını bilir. Kusurlara takılıp kalmak hem iş kapasitenizi düşürür hem de zihin sağlığınızı etkiler. Mükemmel olma takıntısını bir kenara bırakın ve elinizden gelen en iyisini ortaya çıkarın.

Genellikle patron olurlar
Pek çok başarılı kadın patron olduğunda kendi kurallarını koyacağını bilir. Bir şirkette ne kadar yükselirseniz işler o kadar kolaylaşır ve kontrol sizde olur. Kontrol sizde olduğunda da kendiniz ve iş arkadaşlarınız için daha sağlıklı mutlu ve dengeli bir ortam hazırlarsınız.
Ya mutlu bir evlilik yaparlar ya da hiç evlenmezler
Başarılı bir kadın gerçek bir ilişkinin değerini bilir. Lider pozisyondaki kadınların partnerleri de onları destekler. Mutsuz bir evlilik ise onlara göre değildir.
Başarılı olacaklarına inanırlar

Kendi başarılarına inanmanın başarının anahtarı olacağını bilirler. Kendilerini rahat hissederler ve başarıya giden yolda daha rahat ilerlerler. Kendilerine inanmak işin sırrıdır.

Risk almaktan korkmazlar
Her kadın kendisine şunu sormalıdır “Hiçbir korkun olmasaydı ne yapmak isterdin?” Kariyerde ve hayatta değişiklik yapmak için arada bir risk almayı gerektirir. Başarılı kadınlar düşünmeden karar vermezler ancak hesaplı risk almayı bilirler.

Başarısızlığın başarı ile el ele yürüdüğünü bilirler
Başarısızlık başarının tersi değildir. Başarılı kadınlar arada sırada başarısız olacaklarını bilirler ve kariyerde ilerlemenin en önemli tarafı arada sırada düşmektir. Örneğin Harry Potter’ın yazarı 12 yayınevi tarafından reddedilmiştir ancak Rowling vazgeçmemiş ve göndermeye devam etmiştir.

Fiziksel olarak kendilerine bakarlar
Pek çok başarılı kadın düzenli egzersizin önemini bilir. Sadece zayıf kalmak için değil stresten kurtulmak endorfin salgılamak ve enerjiyi arttırmak için spor yapar.
Yapılacaklar listeleri hiçbir zaman bitmese de sorun etmezler
Bazen her işiniz yarım kalsa da üretken olabilirsiniz. Listede gerçekçi olmayan maddelere kafalarını yormazlar. belirli amaçlarısorumlulukları ya da yapılacakları bir kenara bırakmak aslında özgürleştirici bir durumdur. Karşılanmayan beklentilerin yarattığı anksiyetelerden kurtulmak harika bir duygudur.

Planlı yaşarlar
Başarılı kadınlar ev işi ve çocuk bakımı gibi konularda öncelik sıralaması yapar. Zamanlarını planlı ve programlı kullanır. Böylelikle aile toplantılarında aile tatillerinde ve çocukları ile birlikte geçirecekleri zamanlarda sıkıntı yaşamazlar.
Gerçek ilişki kurmayı ve onları yaşatmayı bilirler
Destekleyici bir ilişki ağı başarının anahtarıdır. Arkadaşlarla görüşmek yeni ortamlara girmek hem mutluluk hem de kariyer için önemlidir.

Çevrelerine minnetlerini ifade ederler
Başarılı kadınlar kendilerini destekleyenleri hem özel hayatta hem de iş hayatında iyi bilir. Ve bu minnettarlık hem onların daha iyi insanlar olmasına hem de çalışanlarının sadakatine yol açar.

alıntı