PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İş ve Aşkı Dengede Tutmak


LiyA
25 Şubat 2015, 15:51
Partneriniz eve geç gelmelerinizden ve iş yaşamınızdan rahatsız mı? Bu ilişkinizde sorunlara mı neden oluyor? Peki bunların üstesinden nasıl gelebilirsiniz?
Konuşun

Karşılıklı konuşmak problemlerinizi çözmenizi sağlayacak en basit yoldur. Eğer işten eve geç geldiğiniz zamanlarda partnerinizin tavırlarında değişimler fark ettiyseniz bu konuyu onunla konuşun. Probleminizi büyümeden halledin. Konuya geç kaldığınız için özür dileyerek başlayın ve günlük çalışma saatleri ve eve gelme saatleri oluşturun.
İş hedeflerinizin ana hatlarını belirleyin
Partnerinizin sizin neden geç geldiğinizi anlaması için ona kariyer hedeflerinizden bahsedin. Bu hedefleri bahane olarak kullanmayın ama işte uzun vakitleri geçirmenizin nedenini anlamasını sağlayın. Mesela iş yerinde fazladan vakit geçirerek kariyerinizde terfi almanızı sağlamaya çalışıyorsanız bunu ona açıklayın. Partneriniz bir kere sizin neden işte bu kadar çok vakit harcadığınızı anladıktan sonra yokluğunuza daha az sinirlenecek ve sizi affedecektir.

Ona neye ihtiyacı olduğunu sorun
Durumun kendi açınız olan tarafını açıkladıktan sonra sırayı ona verin ve partnerinizin size neye ihtiyacı olduğunu anlatmasını isteyin. Bir ilişkiden ne beklediğini size anlatsın. İlişkinizle ilgili ortak bir noktada buluşmaya çalışın.

Mutlaka ikinizin başbaşa olabileceği zamanlar ayırın
Eğer kariyer odaklı bir insansanız hayatınızı işinizin akışına göre kuruyorsunuzdur. Bu nedenle kendi kendine başbaşa geçirebileceğiniz bir zamanın ortaya çıkmasını beklemek yerine programınızda her hafta için belirli gün ve saatlerde partnerinizle kaliteli zaman geçireceğiniz saat dilimleri oluşturun. Haftada bir sinemaya gidin akşam yemeklerini beraber yemeye çalışın… İkinizin de keyif alacağı bir şeyler bulun ve onlara odaklanın.


Unutmayın partneriniz eğer her şey yolunda giderse bir ömür sizinle olacak. Ayrıca sizin de kendinize zaman ayırmaya ihtiyacınız var. Hayatta her şey kariyerden ibaret değil. Partnerinizle olan mutluluğunuzu düşünün ve işinizi sakın bütün hayatınızın önüne koymayın.
alıntı