PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Reddedilme Korkunuzu Yenmenin Yolları


LiyA
25 Şubat 2015, 15:53
Aşık olduğunuz kişi tarafından reddedilme riskine girmeden mutluluğa yaklaşamazsınız. Reddedilmek de tıpkı kabul görmek ve sevilmek gibi kaçınılmaz bir durumdur ve herkes bunu hayatının bir yerinde deneyimler.

Acaba
Reddedilme korkunuzu yenmenin en iyi yanı ilk adımı atmaktan ve duygularınızı açığa çıkartmaktan korkmamaktır. Duygularınızı geride tutmak zorunda kalmaz ve pişmanlık duygusu yaşamazsınız. ‘Acaba ona çıkma teklif etseydim ne derdi?’ sorusunun bir ömür yakanızı bırakmaması gibi bir durumda kalmazsınız.
Bunu kendinizi geliştirme şansı olarak görün
Reddedilmek özgüveninizi yükseltmeyecektir ama kişisel gelişiminizin ilerlemesini sağlar. Daha güçlü ve dayanıklı olmakendişelenmeyi bırakmak gibi pozitif yanları vardır.

Reddedilmek dünyanın sonu değildir
Reddedilmek sizin hakkınızda değil karşınızdaki hakkına bilgi veren bir durumdur. Bu istenmediğiniz ya da yeterince iyi olmadığınız anlamına gelmez sadece karşınızdakinin sizin için doğru insan olmadığı anlamına gelir. Pes etmeyin bu durumu üzerinizden atın ve ileriye bakın.

Potansiyel başarı
Bir şeyi denemeden o durum hakkında kesin bilgi edinemezsiniz. Karşınızdaki kişi sizden hoşlanmıyor gibi görünebilir ama siz ona duygularınızı açtığınızda size karşı boş olmadığını öğrenebilirsiniz. Reddedilmek %50’lik bir risktir.
Kaçınılmazdır

Daha önce de bahsettiğimiz gibi hayatınızın bir alanında mutlaka reddedilme durumunu yaşayacaksınız. Bu nedenle ondan korkmanın bir anlamı yoktur. Egonuzu korumak için bu kadar uğraşmayın reddedilmekten korkmayın. Hayatta reddedilmekten çok daha kötü şeyler vardır.

Kırılgan olmaktan korkmayın
Pek çok insan kırılgan olmak istemedikleri için reddedilmekten korkarlar. Fakat kimi zaman kırılgan olmak son derece doğaldır.

En kötü senaryoyu düşünün
Reddedilseniz en kötü ne olur? Bu dünyanın sonu değildir. En kötü olabilecek şey karşınızdaki sizle aynı hisleri paylaşmıyordur ama hayat devam eder! Utanmanıza gerek yok eminiz ki karşınızdaki insan da mutlaka en az 1 defa reddedilmiştir.

alıntı