lookjapan.COM - IRC ve mIRC dünyasının forumu!   buy vps


  lookjapan.COM - IRC ve mIRC dünyasının forumu! IF - Genel ve Eğlence Kategorisi Genel İslamiyet


Yeni Konu   Cevap Yaz

 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 01 Eylül 2015, 21:23   #1
Adamlıktır, Hergün Aynı Kadını Sevmek ...
Nyks
 
Nyks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 21 Ağustos 2015
Bulunduğu yer: şehr-i ankara ..
Mesajlar: 242
WEB Sitesi: www.Hobichat.net
IRC Sunucusu: irc.Hobichat.net
İlgi Alanı:
Alınan Beğeni: 35
Post Cinler Alemi ve İlim sahipleri

Cinlerle İlgili Ek Bilgiler Cinler, gayb âleminin bilinmeyenleridir. Onlar, Kur'ân-ı Kerim'de adı geçen ve Allahû Tealâ'nın ?Ey insan ve cin topluluğu? diye hitap ettiği, İslâmiyetten sorumlu varlıklardır. Cinlerin de bizler gibi hayatları, cinsiyetleri ve evlilikleri vardır. Allahû Tealâ bu konuda şöyle buyurmaktadır:
7/A'RAF-11: Ve lekad halaknâkum summe savvernâkum summe kulnâ lilmelâiketiscudû li âdeme fe secedû illâ iblîs(iblîse), lem yekun mines sâcidîn(sâcidîne).
Ve andolsun ki; sizi Biz yarattık. Sonra size suret (şekil) verdik. Sonra meleklere: ?Âdem (A.S)'a secde edin.? dedik. İblis hariç, secde ettiler. O, secde edenlerdenolmadı.
İblis, kıyâmete kadar insanoğluna duyduğu kin ve intikamını sürdürecektir. Ve Allah'a verdiği yemin üzerine insanoğlunu Allah'ın yolundan uzaklaştırabilmek için elinden gelen herşeyi yapacaktır. Yani elinden geleni ardına koymadan insanoğluna dünyayı dar edecektir. Allahû Tealâ buyuruyor ki:
7/A'RAF-17: Summe le âtiyennehum min beyni eydîhim ve min halfihim ve an eymânihim ve an şemâilihim, ve lâ tecidu ekserehum şâkirîn(şâkirîne).
Sonra, elbette onlara, önlerinden, arkalarından, sağlarından ve sollarından geleceğim ve onların çoğunu şükredenlerden bulmayacaksın.
Cinlerin içinden iblisin tayfasında olanlar, insanlara musallat olup onların bedenini kullanmak isterler.Bedenini kullanamadıklarını ise evham, korku vesvese vererek hasta ederler. Bu tür hastalar ancak havas ilmi ile tedavi edilerekkurtulabilirler.
. Çünkü bu ilim Allah'tan çok istenilerek elde edinilen bir ilimdir.
Riyazet: Bedeni her türlü hayvansal gıdalardan temizleyerek, sadece tuzsuz zeytin, hurma, arpa ekmeği ve su ile tutulan oruç ile yapılır. Amaç nefsi kontrol altında tutabilmektir.Bu zaman zarfında bütün dünya ilişkilerinden soyutlanılır.

Sakaleyn kimdir: Cinlere hükmeden kişiye sakaleyn denir. Süleyman Peygamber, İsa (A.S), Peygamber Efendimiz de sakaleyndir. Hazreti Süleyman, Süleyman tapınağını emrindeki cinleri kullanarak tamamlamıştır.
Havas ilmi nedir: Kur'ân ve sünnet üzeri yapılan manevî bir tedavi şeklidir. Bir ismi de RUKYE ilmidir. Rukyecilik Allah Resûlü (S.A.V)'in tedavi şeklidir. Bu tedavi,mânâ âleminin doktorlarından ve mürşidlerinden alınan himmet ile yapılır. Bir adı da gizli ilimlerdir. Allah'ın ilmidir, bu ilme sahip olmak için çok uzun bir eğitim sürecindengeçilir. Bu ilmi öğrenebilmek için biröğretici bir mürşid esastır. Bir şeyhten yetki ve himmet alınmadan yapılmaz. Havas ilmi, Rahmâni cinleri kullanıp kâfir cinlerle mücadele etmek için Allah tarafından verilen bir ilimdir. Elde edilmesi çok zordur. En az 41 gün tuzsuz zeytin, hurma, su, ve ekmekle riyazet orucu tutulması lâzımdır. Bu arada kimseyle konuşulmaz, bütün dünya ile ilişkinin kesilmesi lâzımdır. Fazla yemek şeytanın çok hoşuna gider.Riyazet, halvete girmek şarttır.
Havasçıların görevi nedir: Havasçıların görevi, bedene giren, insanlara musallat olan kâfir, suflî cinleri oradan çıkarıp bedeni bu cinlerden temizlemektir. Havasçılarfizik âlemindeki doktorlar gibidirler, onların kendilerine has metodları vardır. Bugün piyasada bulunan medyumların hiç biri havasçıların yaptığı işi yapamaz.
Cinler hangi âlemde bulunurlar: Allah kâinatı 6 âlem olarak yaratmıştır.
1-Zahiri âlem (Şu an içinde yaşadığımız âlem)
2-Berzah âlemi( Rüyada veya öldüğümüz zaman gideceğimiz âlem)
3-Gayb âlemi ( Cinlerin yaşadığı âlem)
4-Gayb'ın berzah âlemi(cinlerin öldüğü zaman gideceği âlem)
5-Emr âlemi (melekût âlemi)
6-Emr âleminin karşıtı (Zülmanî âlem)
7-Lâ mekân yani yokluk olup karşıtı yoktur. Allah da Lâ mekânda'dır.
Şu an içinde bulunduğumuz mekânda 6 âlem de iç içedir. Kur'ân-ı Kerim'in 72. suresi olan CinSuresi cinleri anlatmaktadır. Adları CANN, CİN diye geçmektedir. Sayıları insanlardan çoktur. Allah onları dumansız ateşten yaratmıştır. Görünmez olmalarına karşın varlıklarını hissettirirler. Onlar, gayb âleminin varlıklarıdır.
55/RAHMÂN-14: Halakal insâne min salsâlin kel fehhâr(fehhâri).
İnsanı, testi gibi kurutulmuş topraktan yarattı.
55/RAHMAN-15: Ve halakal cânne min mâricin min nâr (nârin).
Cann'ı (cinni) da 'yalın, dumansız bir ateşten' yarattı.
Cinler nasıl varlıklardır: Allahû Tealâ buyuruyor ki:
15/HİCR-26: Ve lekad halaknel insâne min salsâlin min hamein mesnûn(mesnûnin).
Andolsun ki Biz, insanı ?hamein mesnûn olan salsalinden? (standart insan şekli verilmiş ve organik dönüşüme uğramış salsalinden) yarattık.
İnsan topraktan, cinler de dumansız ateşten yaratılmıştır. Bazen insan şekline dönüşürler, bazen yılan, bazen de siyah kedi ve köpek tarzında görünürler. Öyle cinler vardır ki insandan ayırtedilmezler. Meselâ sahâbeler zamanında insan kılığına girip yiyecek çalan cinler bile vardır. Peygamber Efendimiz: ?Öyle bir zaman gelecek ki şeytanlar ve cinler iki ayaklı askerler olacaklardır.? diye buyurmuştur. Bu demektir ki 21. YY insan kılığında dolaşan şeytanlar ve cinler ile dolup taşacaktır.. Yani cinler ortalıkta cirit atmaktadırlar.
Cinler, akşam namazı ile sabah namazı vakti arasında etrafta dolaşırlar. Çok akıllı mahlûklar değildirler.Yaratılış itibari ile çok cahil mahlûklardır, çok yalan söylerler. Çok sabırlıdırlar. Âdem oğullarına atalarından gelme bir kinleri vardır.
Neden İnsanoğluna zarar verirler: Allahû Tealâ buyuruyor ki:
38/SAD-72: Fe izâ sevveytuhu ve nefahtu fîhi min rûhî fe kaû lehu sâcidîn(sâcidîne).

 Nyks isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı

Yeni Konu   Cevap Yaz

Etiketler
âlemi, cinler, ilim, sahipleri, İlim


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Bulut İnşaat'ın sahipleri için yakalama kararı IF-Haber Ekonomi Haberleri 0 16 Temmuz 2016 12:53
Cinler Hakkındaki Bilinmeyen Gerçekler (AZAZİL) Vesaire İslamiyet 0 20 Ağustos 2015 18:32
Cin (İslamda cinler) Vesaire İslamiyet 0 20 Ağustos 2015 18:16
Islam âlemi kan revan IF-Global Gündem 0 31 Ocak 2015 15:45

web hosting web hosting
 buy vds
 vps buy

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.